ראש ממשלת פורטוגל, אנטוניו קושטה, יכול לחכך ידיו בהנאה לנוכח הרגולציות ובלוני הניסוי בשוק הנדל"ן כאן בישראל, התוצאה - יותר ישראלים קונים נדל"ן בפורטוגל, בחסות המשבר הכלכלי שהפך אותה לאטרקטיבית במיוחד, בזכות העלאת מס הרכישה על דירות להשקעה ובגלל מחירי הדירות בישראל, שהדרך היחידה להגדיר אותם היא "מטורפים בעליל" והקש ששבר אותנו איך לא! היא יוזמת מס דירה שלישית שבעטה במשקיעים בני מעמד הביניים עד לחופים האטלנטיים החמימים של פורטוגל.

קפיצת המדרגה של פורטוגל עד לראש מגמות הצמיחה בתחום הנדל"ן באירופה בשנת 2019 רק איששה את הערכות המשקיעים על כך ששוק הנכסים של פורטוגל הינו מהאטרקטיביים באירופה.

GOVI - השקעות נדל"ן בפורטוגל
GOVI - השקעות נדל"ן בפורטוגל 

פורטוגל היא יותר מסתם מקום יפה לבקר בו, היא גם אחד המקומות הנחשקים ביותר למגורים ולהשקעה ומציעה תשואות יציבות על נכסים מגוונים.
פורטוגל חברה באיחוד האירופי והיא מציעה סביבה פוליטית וחברתית יציבה.
צמיחה כלכלית מעל לממוצע בגוש האירו ועובדים מיומנים דוברי אנגלית שוטפת, הופכים את פורטוגל גם ליעד אטרקטיבי לעסקים, החל מסטארט-אפים ועד לענקיות הטכנולוגיה העולמיות. מערכת חינוך ברמה גבוהה ואיכות חיים מעוררת קנאה מושכים יותר ויותר משפחות להשתקע בפורטוגל.
השקעות נדל"ן בפורטוגל גדלו באופן ניכר בשנים האחרונות מכיוןן שהממשלה מנהיגה מדיניות של נטל מס אפקטיבי נמוך, העברות כספים לחו"ל ללא מיסוי, היעדר מס ירושה או מיסוי על עושר. רוכשי נכסים שבוחרים להתגורר בפורטוגל יכולים להגיש בקשה לתושבות או לאום פורטוגלי ולקבל דרכון של האיחוד האירופי.

מיקום - פורטוגל נמצאת במיקום גיאוגרפי נהדר. זוהי המדינה האירופית הקרובה ביותר לאמריקה עם נמל גדול בליסבון מהחשובים באירופה ומערכת קשרים עם המושבות הקולוניות דוברות הפורטוגזית שהיו לה בעבר באפריקה.

מזג אוויר- 300 ימים בשנה של שמש וטמפרטורות נוחות. זה בהחלט מקום נהדר לחיות בו כמעט בכל עונות השנה.
בטיחות- שיעורי פשיעה מהנמוכים ביותר באירופה.

צמיחה של תיירות - ליסבון נבחרה כיעד התיירות הטוב ביותר באירופה, כיעד שייט ותיירות אורבנית בנוסף היא אחת מעשר הערים המובילות בעולם לאירועי חברות והיא נחשבת כאחת מיעדי החובה באירופה.

בעקבות התיירות ומספר המבקרים ההולך וגדל השקעות נדל"ן בפורטוגל צמחו הן בשכירות קצרת טווח כגון Airbnb וגם במגורים במרכזי הערים, בהחלט ניתן לומר שהשקעה בפורטוגל היא אחת המגמות המתעוררות בתחום הנדל"ן באירופה.

הזדמנויות נדל"ן - פורטוגל היא אחד משווקי הנכסים הדינאמיים ביותר באירופה. בעקבות דרישה גוברת ומשק משגשג, מחירי הדיור בפורטוגל מטפסים בהתמדה מאז 2014.
על אף הצמיחה המשמעותית, השקעות נדל"ן בפורטוגל עדיין אטרקטיביות עבור משקיעים זרים. עלות הנדל"ן נמוכה כיום בסביבות 30 אחוז בממוצע מכל מדינה אחרת במערב אירופה.
עם צפי שמחירי הדירות ימשיכו לטפס והחולשה הנוכחית של האירו, בעיני רבים עכשיו הוא הזמן אידיאלי לבצע השקעות נדל"ן בפורטוגל.
משקיעים זרים אינם עומדים בפני מגבלות כלשהן בבעלות על נכסים, ועלויות העסקה נמוכות יחסית.
יוקר מחיה נמוך בשילוב תמריצי קונים ושוק נכסים משגשג הופכים את פורטוגל למקום קסום להשקעה.
שוק הנכסים הפורטוגלי כולל מגוון רחב של נדל"ן במחיר תחרותי, החל מלופטים מודרניים מסוגננים ועד בתים כפריים יוקרתיים.

הזדמנויות עסקיות - מכיוון שהשוק הפורטוגלי התפרסם כמי שפתוח לחדשנות טכנולוגית, הוא משמש חממה לחברות בינלאומיות. עכשיו הרבה יותר קל לעשות עסקים בפורטוגל, והאיחוד האירופי הכיר בה כאחת המדינות שהפחיתו ביותר את הביורוקרטיה, בפורטוגל אפשר להקים חברה תוך פחות משעה. פורטוגל היא המדינה השביעית ב- OECD עם רמת העלויות והמיסים הנמוכים ביותר.

תשתית מודרנית - פורטוגל נמצאת בעשירייה הראשונה בעולם מבחינת רשת ותשתית הכבישים, והיא משקפת בכך את ההתמקדות המדינה במודרניזציה בעשור האחרון. שדה התעופה בליסבון נמצא מרחק של רבע שעה מהעיר התחתית, יש מטרו מודרני, מלונות ומרכזי כנסים חדשים מגדלי עסקים, ויש מרכזי מחקר חדשים ברמה העולמית שעזרו לפורטוגל להפוך למדינה הרביעית ב- OECD עם שיעור החוקרים הגדול ביותר. בתחומי המדע וההנדסה.

חדשנות וטכנולוגיה - ליסבון היא העיר הראשונה באירופה שהקימה רשת של תחנות טעינה לרכב חשמלי. לליסבון יש את הרשת הטובה ביותר של סיבים אופטיים באירופה, ופורטוגל הייתה חלוצה בתחום השירותים בתחום הבנקאות והתקשורת. קרוב ל 60% מהחשמל בפורטוגל מגיע ממקורות אנרגיה מתחדשים.

אוכלוסייה רב-לשונית - כאשר 42% דוברים שתי שפות (בעיקר אנגלית) ו -23% דוברים לפחות שלוש שפות. שיפור ברמות החינוך פירושו שמעולם לא היה דור צעיר ומוכן טוב יותר שנכנס לשוק העבודה.

אני מתעניין ב

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn